Přejít k hlavnímu obsahu

Jste zde

Bezplatné konzultace pro OZP a OZZ

CZEPA nabízí konzultace odborných pracovníků společnosti AV Institut pro možnost UPLATNĚNÍ NA OTEVŘENÉM TRHU PRÁCE

Jste osobou se zdravotním postižením a hledáte zaměstnání? Neriskujte (další) odmítnutí při pohovoru a využijte pomoci odborníků, kteří propojují oblast zdravotnictví, sociální problematiku a personalistiku a zaměřují se na poradenství a podporu pro cílovou skupinu osob se zdravotním postižením.

Proč dát ve firmě vědět, že jste zdravotně postižený?

Nebojte se, otevřeně se zaměstnavatelem mluvit o vašem hendikepu, je to důležité především, aby pracovní místo bylo pro vás vhodné s ohledem na vaše případné omezení, potřeby a požadavky. Tím eliminujete bariéry a snižujete riziko neúspěšnosti při přijetí.

 

Proč by zaměstnavatel a kolegové měli vědět, že máte hendikep?

  • Prolomte předsudky, mýty a bariéry. Ukažte zaměstnavateli a kolegům, že osoby se zdravotním postižením chtějí a mohou pracovat.
  • Bezpečné prostředí. Pokud nastane neočekávaná situace či akutní stav, vaše okolí bude vědět, jak vám pomoci.
  • Otevřená komunikace. V případě, že vaši nadřízení a kolegové vědí o vašem hendikepu a znají možná z toho plynoucí omezení, rozhodně již nevyvstane otázka v týmu: nedorazil/a, případně se „fláká“, ale všichni vědí, že zrovna dnes nemáte tzv. svůj den a proto raději pracujete z domova, pokud vám to zaměstnavatel umožní. Vždy se ale nezapomeňte řádně omluvit.
  • Zákonná povinnost zaměstnavatele. Každá společnost a organizace s více než 25 zaměstnanci v přepočteném stavu, má povinnost zaměstnávat osoby se zdravotním postižením. Pokud tak nečiní, musí zaplatit odvod do státního rozpočtu, případně nakoupit výrobky, služby nebo zakázky z chráněného trhu práce. Proto pro firmy nejefektivnější způsob je samotné zaměstnávání osob se zdravotním postižením.

Každá doba i oblast si žádá trendy a v oblasti výběru zaměstnanců nevyjímaje. Životopis tedy není už jen přehledem vašeho vzdělání a zkušeností, ale také vizitkou, která má personalistu přesvědčit o vašich kvalitách a pozvání právě vás do výběrového řízení.
Nesmíme zapomenout na samotný pohovor, kdy stále častěji je první konfrontace se zaměstnavatelem formou vstupního dotazníku, skype rozhovoru či rozhovoru po telefonu.

Máte zájem o konzultaci nad vaším ŽIVOTOPISEM nebo byste se chtěli lépe připravit na PRACOVNÍ POHOVOR?Využijte konzultanty AV Institut (provozovatele portálu www.praceozp.cz), kteří jsou odborníci z praxe a uvedená témata s vámi zkonzultují.

Bezplatné konzultace v rozsahu 30-60 min. je možné sjednat po předchozí telefonické dohodě na čísle společnosti AV Institut: 734 793 008 nebo České asociace paraplegiků – CZEPA: 775 980 952. 

Kde je možné konzultaci využít?

Česká asociace paraplegiků – CZEPA, Dygrýnova 816/8, 198 00  Praha 14 - Černý Most – bezbariérový prostor

AV Institut, Poděbradská 924/46b, 190 00 Praha 9 – prostory nejsou bezbariérové

Skype konzultace