Přejít k hlavnímu obsahu

Jste zde

O portálu PráceOZP.cz

Komplexní servis pro osoby se zdravotním postižením hledajících práci a důkladné vzdělávání zaměstnavatelů. Tyto dva prvky kombinuje portál www.praceozp.cz, kterému vdechla život spolupráce neziskových organizací a AV Institut s.r.o.

Cílem je zpřístupnění otevřeného trhu práce pro OZP, a to zájemcům o zaměstnání, kterým je internetový portál www.praceozp.cz určen, na němž naleznou pracovní nabídky a kde mohou zaměstnání také poptávat. V péči týmu AV Institut budou také zaměstnavatelé a firemní oddělení zabývající se tzv. HR, tedy hledáním „lidských zdrojů“, která budou procházet pečlivými školeními a edukačními programy, nabyté znalosti budou využívat k efektivnímu začlenění osob se zdravotním postižením do chodu firmy i pracovního kolektivu.

„Nejedná se pouze o zprostředkování práce, ale o vytvoření servisní a edukační organizace, která spojuje znalosti a zkušenosti neziskových organizací a pacientských skupin v práci s osobami se zdravotním postižením. Proto jsem rád, že se nám podařilo navázat úzkou spolupráci s Nadačním fondem pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením, který se dlouhodobě věnuje vzdělávání a nastavováním standardů ve vztahu zaměstnavatelů k pracovníkům se zdravotním postižením,“ vysvětluje přínos Martin Stolín, jednatel AV Institut s. r. o.

Jedinečnost myšlenky je ve spojení zdravotnictví, potažmo sociální oblasti a personalistiky. Netlačíme horu k Mohamedovi ani naopak, umožníme oběma udělat pár drobných kroků. To je podle našeho pohledu ideální cesta k tomu, aby lidé se zdravotním postižením našli kvalitní zaměstnání i pochopení na pracovišti ze strany kolegů i vedení.